Adjournment (Conference, November and Christmas)

Division 32: held on 23 June 2021

568 Ayes
3 Noes
Question accordingly agreed

This was a deferred division - it did not take place during a debate.

List by party List by Member

Individual votes by Member

Members voting Aye

Abbott, Ms Diane
Labour
Hackney North and Stoke Newington
Abrahams, Debbie
Labour
Oldham East and Saddleworth
Adams, Nigel
Conservative
Selby and Ainsty
Afolami, Bim
Conservative
Hitchin and Harpenden
Afriyie, Adam
Conservative
Windsor
Ahmad Khan, Imran
Independent
Wakefield
Aiken, Nickie
Conservative
Cities of London and Westminster
Aldous, Peter
Conservative
Waveney
Ali, Rushanara
Labour
Bethnal Green and Bow
Ali, Tahir
Labour
Birmingham, Hall Green
Allan, Lucy
Conservative
Telford
Allin-Khan, Dr Rosena
Labour
Tooting
Amesbury, Mike
Labour
Weaver Vale
Amess, Sir David
Conservative
Southend West
Anderson, Fleur
Labour
Putney
Anderson, Lee
Conservative
Ashfield
Anderson, Stuart
Conservative
Wolverhampton South West
Andrew, Stuart
Conservative
Pudsey
Ansell, Caroline
Conservative
Eastbourne
Antoniazzi, Tonia
Labour
Gower
Argar, Edward
Conservative
Charnwood
Ashworth, Jonathan
Labour (Co-op)
Leicester South
Atherton, Sarah
Conservative
Wrexham
Atkins, Victoria
Conservative
Louth and Horncastle
Bacon, Gareth
Conservative
Orpington
Bacon, Mr Richard
Conservative
South Norfolk
Badenoch, Kemi
Conservative
Saffron Walden
Bailey, Shaun
Conservative
West Bromwich West
Baillie, Siobhan
Conservative
Stroud
Baker, Duncan
Conservative
North Norfolk
Baldwin, Harriett
Conservative
West Worcestershire
Barclay, Steve
Conservative
North East Cambridgeshire
Barker, Paula
Labour
Liverpool, Wavertree
Baron, Mr John
Conservative
Basildon and Billericay
Baynes, Simon
Conservative
Clwyd South
Beckett, Margaret
Labour
Derby South
Begum, Apsana
Labour
Poplar and Limehouse
Bell, Aaron
Conservative
Newcastle-under-Lyme
Benn, Hilary
Labour
Leeds Central
Benton, Scott
Conservative
Blackpool South
Beresford, Sir Paul
Conservative
Mole Valley
Berry, Jake
Conservative
Rossendale and Darwen
Betts, Mr Clive
Labour
Sheffield South East
Bhatti, Saqib
Conservative
Meriden
Blackman, Bob
Conservative
Harrow East
Blake, Olivia
Labour
Sheffield, Hallam
Blomfield, Paul
Labour
Sheffield Central
Blunt, Crispin
Conservative
Reigate
Bottomley, Sir Peter
Conservative
Worthing West
Bowie, Andrew
Conservative
West Aberdeenshire and Kincardine
Bradley, Ben
Conservative
Mansfield
Bradley, Karen
Conservative
Staffordshire Moorlands
Bradshaw, Mr Ben
Labour
Exeter
Brady, Sir Graham
Conservative
Altrincham and Sale West
Braverman, Suella
Conservative
Fareham
Brennan, Kevin
Labour
Cardiff West
Brereton, Jack
Conservative
Stoke-on-Trent South
Bridgen, Andrew
Conservative
North West Leicestershire
Brine, Steve
Conservative
Winchester
Bristow, Paul
Conservative
Peterborough
Britcliffe, Sara
Conservative
Hyndburn
Brokenshire, James
Conservative
Old Bexley and Sidcup
Brown, Mr Nicholas
Labour
Newcastle upon Tyne East
Brown, Ms Lyn
Labour
West Ham
Browne, Anthony
Conservative
South Cambridgeshire
Bruce, Fiona
Conservative
Congleton
Bryant, Chris
Labour
Rhondda
Buchan, Felicity
Conservative
Kensington
Buck, Ms Karen
Labour
Westminster North
Buckland, Robert
Conservative
South Swindon
Burghart, Alex
Conservative
Brentwood and Ongar
Burgon, Richard
Labour
Leeds East
Burns, Conor
Conservative
Bournemouth West
Butler, Dawn
Labour
Brent Central
Butler, Rob
Conservative
Aylesbury
Byrne, Ian
Labour
Liverpool, West Derby
Byrne, Liam
Labour
Birmingham, Hodge Hill
Cadbury, Ruth
Labour
Brentford and Isleworth
Cairns, Alun
Conservative
Vale of Glamorgan
Campbell, Mr Gregory
Democratic Unionist Party
East Londonderry
Campbell, Sir Alan
Labour
Tynemouth
Carden, Dan
Labour
Liverpool, Walton
Carter, Andy
Conservative
Warrington South
Cartlidge, James
Conservative
South Suffolk
Cash, Sir William
Conservative
Stone
Cates, Miriam
Conservative
Penistone and Stocksbridge
Caulfield, Maria
Conservative
Lewes
Chalk, Alex
Conservative
Cheltenham
Champion, Sarah
Labour
Rotherham
Charalambous, Bambos
Labour
Enfield, Southgate
Chishti, Rehman
Conservative
Gillingham and Rainham
Churchill, Jo
Conservative
Bury St Edmunds
Clark, Feryal
Labour
Enfield North
Clark, Greg
Conservative
Tunbridge Wells
Clarke, Mr Simon
Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
Clarke, Theo
Conservative
Stafford
Clarke-Smith, Brendan
Conservative
Bassetlaw
Clarkson, Chris
Conservative
Heywood and Middleton
Cleverly, James
Conservative
Braintree
Clifton-Brown, Sir Geoffrey
Conservative
The Cotswolds
Coffey, Dr Thérèse
Conservative
Suffolk Coastal
Colburn, Elliot
Conservative
Carshalton and Wallington
Collins, Damian
Conservative
Folkestone and Hythe
Cooper, Rosie
Labour
West Lancashire
Cooper, Yvette
Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
Corbyn, Jeremy
Independent
Islington North
Costa, Alberto
Conservative
South Leicestershire
Courts, Robert
Conservative
Witney
Coutinho, Claire
Conservative
East Surrey
Cox, Sir Geoffrey
Conservative
Torridge and West Devon
Coyle, Neil
Labour
Bermondsey and Old Southwark
Crabb, Stephen
Conservative
Preseli Pembrokeshire
Creasy, Stella
Labour (Co-op)
Walthamstow
Crosbie, Virginia
Conservative
Ynys Môn
Crouch, Tracey
Conservative
Chatham and Aylesford
Cruddas, Jon
Labour
Dagenham and Rainham
Cryer, John
Labour
Leyton and Wanstead
Cummins, Judith
Labour
Bradford South
Cunningham, Alex
Labour
Stockton North
Daby, Janet
Labour
Lewisham East
Daly, James
Conservative
Bury North
David, Wayne
Labour
Caerphilly
Davies, David T C
Conservative
Monmouth
Davies, Dr James
Conservative
Vale of Clwyd
Davies, Gareth
Conservative
Grantham and Stamford
Davies, Geraint
Labour (Co-op)
Swansea West
Davies, Mims
Conservative
Mid Sussex
Davies, Philip
Conservative
Shipley
Davies-Jones, Alex
Labour
Pontypridd
Davis, Mr David
Conservative
Haltemprice and Howden
Davison, Dehenna
Conservative
Bishop Auckland
De Cordova, Marsha
Labour
Battersea
Debbonaire, Thangam
Labour
Bristol West
Dhesi, Mr Tanmanjeet Singh
Labour
Slough
Dinenage, Caroline
Conservative
Gosport
Dines, Miss Sarah
Conservative
Derbyshire Dales
Djanogly, Mr Jonathan
Conservative
Huntingdon
Docherty, Leo
Conservative
Aldershot
Dodds, Anneliese
Labour (Co-op)
Oxford East
Donaldson, Sir Jeffrey M
Democratic Unionist Party
Lagan Valley
Donelan, Michelle
Conservative
Chippenham
Dorries, Ms Nadine
Conservative
Mid Bedfordshire
Double, Steve
Conservative
St Austell and Newquay
Doughty, Stephen
Labour (Co-op)
Cardiff South and Penarth
Dowd, Peter
Labour
Bootle
Dowden, Oliver
Conservative
Hertsmere
Doyle-Price, Jackie
Conservative
Thurrock
Drax, Richard
Conservative
South Dorset
Dromey, Jack
Labour
Birmingham, Erdington
Drummond, Mrs Flick
Conservative
Meon Valley
Duddridge, James
Conservative
Rochford and Southend East
Duffield, Rosie
Labour
Canterbury
Duguid, David
Conservative
Banff and Buchan
Duncan Smith, Sir Iain
Conservative
Chingford and Woodford Green
Dunne, Philip
Conservative
Ludlow
Eagle, Dame Angela
Labour
Wallasey
Eagle, Maria
Labour
Garston and Halewood
Eastwood, Mark
Conservative
Dewsbury
Edwards, Jonathan
Independent
Carmarthen East and Dinefwr
Edwards, Ruth
Conservative
Rushcliffe
Efford, Clive
Labour
Eltham
Elliott, Julie
Labour
Sunderland Central
Ellis, Michael
Conservative
Northampton North
Ellwood, Mr Tobias
Conservative
Bournemouth East
Elmore, Chris
Labour
Ogmore
Elphicke, Mrs Natalie
Conservative
Dover
Eshalomi, Florence
Labour (Co-op)
Vauxhall
Esterson, Bill
Labour
Sefton Central
Eustice, George
Conservative
Camborne and Redruth
Evans, Chris
Labour (Co-op)
Islwyn
Evans, Dr Luke
Conservative
Bosworth
Evennett, Sir David
Conservative
Bexleyheath and Crayford
Everitt, Ben
Conservative
Milton Keynes North
Fabricant, Michael
Conservative
Lichfield
Farris, Laura
Conservative
Newbury
Fell, Simon
Conservative
Barrow and Furness
Ferrier, Margaret
Independent
Rutherglen and Hamilton West
Fletcher, Colleen
Labour
Coventry North East
Fletcher, Katherine
Conservative
South Ribble
Fletcher, Mark
Conservative
Bolsover
Fletcher, Nick
Conservative
Don Valley
Ford, Vicky
Conservative
Chelmsford
Foster, Kevin
Conservative
Torbay
Fovargue, Yvonne
Labour
Makerfield
Fox, Dr Liam
Conservative
North Somerset
Foxcroft, Vicky
Labour
Lewisham, Deptford
Foy, Mary Kelly
Labour
City of Durham
Francois, Mr Mark
Conservative
Rayleigh and Wickford
Frazer, Lucy
Conservative
South East Cambridgeshire
Freeman, George
Conservative
Mid Norfolk
Freer, Mike
Conservative
Finchley and Golders Green
Fuller, Richard
Conservative
North East Bedfordshire
Furniss, Gill
Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
Fysh, Mr Marcus
Conservative
Yeovil
Gale, Sir Roger
Conservative
North Thanet
Gardiner, Barry
Labour
Brent North
Garnier, Mark
Conservative
Wyre Forest
Ghani, Ms Nusrat
Conservative
Wealden
Gibb, Nick
Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
Gibson, Peter
Conservative
Darlington
Gideon, Jo
Conservative
Stoke-on-Trent Central
Gill, Preet Kaur
Labour (Co-op)
Birmingham, Edgbaston
Girvan, Paul
Democratic Unionist Party
South Antrim
Glen, John
Conservative
Salisbury
Glindon, Mary
Labour
North Tyneside
Goodwill, Mr Robert
Conservative
Scarborough and Whitby
Gove, Michael
Conservative
Surrey Heath
Graham, Richard
Conservative
Gloucester
Grant, Mrs Helen
Conservative
Maidstone and The Weald
Gray, James
Conservative
North Wiltshire
Grayling, Chris
Conservative
Epsom and Ewell
Green, Chris
Conservative
Bolton West
Green, Damian
Conservative
Ashford
Green, Kate
Labour
Stretford and Urmston
Greenwood, Lilian
Labour
Nottingham South
Greenwood, Margaret
Labour
Wirral West
Griffith, Andrew
Conservative
Arundel and South Downs
Griffith, Nia
Labour
Llanelli
Griffiths, Kate
Conservative
Burton
Grundy, James
Conservative
Leigh
Gullis, Jonathan
Conservative
Stoke-on-Trent North
Gwynne, Andrew
Labour
Denton and Reddish
Haigh, Louise
Labour
Sheffield, Heeley
Halfon, Robert
Conservative
Harlow
Hall, Luke
Conservative
Thornbury and Yate
Hamilton, Fabian
Labour
Leeds North East
Hammond, Stephen
Conservative
Wimbledon
Hancock, Matt
Conservative
West Suffolk
Hands, Greg
Conservative
Chelsea and Fulham
Hanvey, Neale
Alba Party
Kirkcaldy and Cowdenbeath
Hardy, Emma
Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
Harman, Ms Harriet
Labour
Camberwell and Peckham
Harper, Mr Mark
Conservative
Forest of Dean
Harris, Carolyn
Labour
Swansea East
Harris, Rebecca
Conservative
Castle Point
Harrison, Trudy
Conservative
Copeland
Hart, Sally-Ann
Conservative
Hastings and Rye
Hart, Simon
Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
Hayes, Helen
Labour
Dulwich and West Norwood
Hayes, Sir John
Conservative
South Holland and The Deepings
Heald, Sir Oliver
Conservative
North East Hertfordshire
Healey, John
Labour
Wentworth and Dearne
Heappey, James
Conservative
Wells
Heaton-Harris, Chris
Conservative
Daventry
Henderson, Gordon
Conservative
Sittingbourne and Sheppey
Hendrick, Sir Mark
Labour (Co-op)
Preston
Henry, Darren
Conservative
Broxtowe
Higginbotham, Antony
Conservative
Burnley
Hillier, Meg
Labour (Co-op)
Hackney South and Shoreditch
Hinds, Damian
Conservative
East Hampshire
Hoare, Simon
Conservative
North Dorset
Hodge, Dame Margaret
Labour
Barking
Hodgson, Mrs Sharon
Labour
Washington and Sunderland West
Holden, Mr Richard
Conservative
North West Durham
Hollern, Kate
Labour
Blackburn
Hollinrake, Kevin
Conservative
Thirsk and Malton
Holloway, Adam
Conservative
Gravesham
Holmes, Paul
Conservative
Eastleigh
Hopkins, Rachel
Labour
Luton South
Howarth, Sir George
Labour
Knowsley
Howell, John
Conservative
Henley
Howell, Paul
Conservative
Sedgefield
Huddleston, Nigel
Conservative
Mid Worcestershire
Hudson, Dr Neil
Conservative
Penrith and The Border
Hughes, Eddie
Conservative
Walsall North
Hunt, Jane
Conservative
Loughborough
Hunt, Jeremy
Conservative
South West Surrey
Hunt, Tom
Conservative
Ipswich
Huq, Dr Rupa
Labour
Ealing Central and Acton
Hussain, Imran
Labour
Bradford East
Jack, Mr Alister
Conservative
Dumfries and Galloway
Jarvis, Dan
Labour
Barnsley Central
Javid, Sajid
Conservative
Bromsgrove
Jayawardena, Mr Ranil
Conservative
North East Hampshire
Jenkin, Sir Bernard
Conservative
Harwich and North Essex
Jenkinson, Mark
Conservative
Workington
Jenkyns, Andrea
Conservative
Morley and Outwood
Jenrick, Robert
Conservative
Newark
Johnson, Boris
Conservative
Uxbridge and South Ruislip
Johnson, Dame Diana
Labour
Kingston upon Hull North
Johnson, Dr Caroline
Conservative
Sleaford and North Hykeham
Johnson, Gareth
Conservative
Dartford
Johnson, Kim
Labour
Liverpool, Riverside
Johnston, David
Conservative
Wantage
Jones, Andrew
Conservative
Harrogate and Knaresborough
Jones, Darren
Labour
Bristol North West
Jones, Fay
Conservative
Brecon and Radnorshire
Jones, Gerald
Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
Jones, Mr David
Conservative
Clwyd West
Jones, Mr Kevan
Labour
North Durham
Jones, Mr Marcus
Conservative
Nuneaton
Jones, Ruth
Labour
Newport West
Jones, Sarah
Labour
Croydon Central
Jupp, Simon
Conservative
East Devon
Kane, Mike
Labour
Wythenshawe and Sale East
Kawczynski, Daniel
Conservative
Shrewsbury and Atcham
Kearns, Alicia
Conservative
Rutland and Melton
Keegan, Gillian
Conservative
Chichester
Keeley, Barbara
Labour
Worsley and Eccles South
Kendall, Liz
Labour
Leicester West
Khan, Afzal
Labour
Manchester, Gorton
Kinnock, Stephen
Labour
Aberavon
Knight, Julian
Conservative
Solihull
Knight, Sir Greg
Conservative
East Yorkshire
Kruger, Danny
Conservative
Devizes
Kwarteng, Kwasi
Conservative
Spelthorne
Kyle, Peter
Labour
Hove
Lake, Ben
Plaid Cymru
Ceredigion
Lammy, Mr David
Labour
Tottenham
Lamont, John
Conservative
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
Largan, Robert
Conservative
High Peak
Lavery, Ian
Labour
Wansbeck
Leadsom, Andrea
Conservative
South Northamptonshire
Leigh, Sir Edward
Conservative
Gainsborough
Levy, Ian
Conservative
Blyth Valley
Lewell-Buck, Mrs Emma
Labour
South Shields
Lewer, Andrew
Conservative
Northampton South
Lewis, Brandon
Conservative
Great Yarmouth
Lewis, Clive
Labour
Norwich South
Lewis, Dr Julian
Conservative
New Forest East
Liddell-Grainger, Mr Ian
Conservative
Bridgwater and West Somerset
Lloyd, Tony
Labour
Rochdale
Lockhart, Carla
Democratic Unionist Party
Upper Bann
Loder, Chris
Conservative
West Dorset
Logan, Mark
Conservative
Bolton North East
Long Bailey, Rebecca
Labour
Salford and Eccles
Longhi, Marco
Conservative
Dudley North
Lopez, Julia
Conservative
Hornchurch and Upminster
Lopresti, Jack
Conservative
Filton and Bradley Stoke
Lord, Mr Jonathan
Conservative
Woking
Loughton, Tim
Conservative
East Worthing and Shoreham
Lucas, Caroline
Green Party
Brighton, Pavilion
Lynch, Holly
Labour
Halifax
MacAskill, Kenny
Alba Party
East Lothian
Mackinlay, Craig
Conservative
South Thanet
Mackrory, Cherilyn
Conservative
Truro and Falmouth
Maclean, Rachel
Conservative
Redditch
Madders, Justin
Labour
Ellesmere Port and Neston
Mahmood, Mr Khalid
Labour
Birmingham, Perry Barr
Mahmood, Shabana
Labour
Birmingham, Ladywood
Mak, Alan
Conservative
Havant
Malhotra, Seema
Labour (Co-op)
Feltham and Heston
Malthouse, Kit
Conservative
North West Hampshire
Mangnall, Anthony
Conservative
Totnes
Mann, Scott
Conservative
North Cornwall
Marson, Julie
Conservative
Hertford and Stortford
Maskell, Rachael
Labour (Co-op)
York Central
Matheson, Christian
Labour
City of Chester
May, Mrs Theresa
Conservative
Maidenhead
Mayhew, Jerome
Conservative
Broadland
Maynard, Paul
Conservative
Blackpool North and Cleveleys
McCabe, Steve
Labour
Birmingham, Selly Oak
McCarthy, Kerry
Labour
Bristol East
McCartney, Jason
Conservative
Colne Valley
McCartney, Karl
Conservative
Lincoln
McDonagh, Siobhain
Labour
Mitcham and Morden
McDonald, Andy
Labour
Middlesbrough
McDonnell, John
Labour
Hayes and Harlington
McFadden, Pat
Labour
Wolverhampton South East
McGinn, Conor
Labour
St Helens North
McGovern, Alison
Labour
Wirral South
McKinnell, Catherine
Labour
Newcastle upon Tyne North
McMahon, Jim
Labour (Co-op)
Oldham West and Royton
McMorrin, Anna
Labour
Cardiff North
McPartland, Stephen
Conservative
Stevenage
McVey, Esther
Conservative
Tatton
Mearns, Ian
Labour
Gateshead
Menzies, Mark
Conservative
Fylde
Merriman, Huw
Conservative
Bexhill and Battle
Metcalfe, Stephen
Conservative
South Basildon and East Thurrock
Miliband, Edward
Labour
Doncaster North
Millar, Robin
Conservative
Aberconwy
Miller, Mrs Maria
Conservative
Basingstoke
Milling, Amanda
Conservative
Cannock Chase
Mills, Nigel
Conservative
Amber Valley
Mishra, Navendu
Labour
Stockport
Mitchell, Mr Andrew
Conservative
Sutton Coldfield
Mohindra, Mr Gagan
Conservative
South West Hertfordshire
Moore, Damien
Conservative
Southport
Moore, Robbie
Conservative
Keighley
Mordaunt, Penny
Conservative
Portsmouth North
Morden, Jessica
Labour
Newport East
Morgan, Stephen
Labour
Portsmouth South
Morris, Anne Marie
Conservative
Newton Abbot
Morris, David
Conservative
Morecambe and Lunesdale
Morris, Grahame
Labour
Easington
Morris, James
Conservative
Halesowen and Rowley Regis
Morrissey, Joy
Conservative
Beaconsfield
Mortimer, Jill
Conservative
Hartlepool
Morton, Wendy
Conservative
Aldridge-Brownhills
Mullan, Dr Kieran
Conservative
Crewe and Nantwich
Mumby-Croft, Holly
Conservative
Scunthorpe
Mundell, David
Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
Murray, Ian
Labour
Edinburgh South
Murray, James
Labour (Co-op)
Ealing North
Murray, Mrs Sheryll
Conservative
South East Cornwall
Murrison, Dr Andrew
Conservative
South West Wiltshire
Nandy, Lisa
Labour
Wigan
Neill, Sir Robert
Conservative
Bromley and Chislehurst
Nichols, Charlotte
Labour
Warrington North
Nici, Lia
Conservative
Great Grimsby
Nokes, Caroline
Conservative
Romsey and Southampton North
Norman, Jesse
Conservative
Hereford and South Herefordshire
Norris, Alex
Labour (Co-op)
Nottingham North
O'Brien, Neil
Conservative
Harborough
Offord, Dr Matthew
Conservative
Hendon
Onwurah, Chi
Labour
Newcastle upon Tyne Central
Opperman, Guy
Conservative
Hexham
Oppong-Asare, Abena
Labour
Erith and Thamesmead
Osamor, Kate
Labour (Co-op)
Edmonton
Osborne, Kate
Labour
Jarrow
Owatemi, Taiwo
Labour
Coventry North West
Owen, Sarah
Labour
Luton North
Paisley, Ian
Democratic Unionist Party
North Antrim
Parish, Neil
Conservative
Tiverton and Honiton
Patel, Priti
Conservative
Witham
Paterson, Mr Owen
Conservative
North Shropshire
Pawsey, Mark
Conservative
Rugby
Peacock, Stephanie
Labour
Barnsley East
Penning, Sir Mike
Conservative
Hemel Hempstead
Pennycook, Matthew
Labour
Greenwich and Woolwich
Penrose, John
Conservative
Weston-super-Mare
Percy, Andrew
Conservative
Brigg and Goole
Perkins, Mr Toby
Labour
Chesterfield
Phillips, Jess
Labour
Birmingham, Yardley
Phillipson, Bridget
Labour
Houghton and Sunderland South
Philp, Chris
Conservative
Croydon South
Pincher, Christopher
Conservative
Tamworth
Pollard, Luke
Labour (Co-op)
Plymouth, Sutton and Devonport
Poulter, Dr Dan
Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
Pow, Rebecca
Conservative
Taunton Deane
Powell, Lucy
Labour (Co-op)
Manchester Central
Prentis, Victoria
Conservative
Banbury
Pritchard, Mark
Conservative
The Wrekin
Pursglove, Tom
Conservative
Corby
Quin, Jeremy
Conservative
Horsham
Quince, Will
Conservative
Colchester
Qureshi, Yasmin
Labour
Bolton South East
Raab, Dominic
Conservative
Esher and Walton
Randall, Tom
Conservative
Gedling
Rayner, Angela
Labour
Ashton-under-Lyne
Redwood, John
Conservative
Wokingham
Reed, Steve
Labour (Co-op)
Croydon North
Rees, Christina
Labour (Co-op)
Neath
Rees-Mogg, Mr Jacob
Conservative
North East Somerset
Reeves, Ellie
Labour
Lewisham West and Penge
Reeves, Rachel
Labour
Leeds West
Reynolds, Jonathan
Labour (Co-op)
Stalybridge and Hyde
Ribeiro-Addy, Bell
Labour
Streatham
Richards, Nicola
Conservative
West Bromwich East
Richardson, Angela
Conservative
Guildford
Rimmer, Ms Marie
Labour
St Helens South and Whiston
Robertson, Mr Laurence
Conservative
Tewkesbury
Robinson, Gavin
Democratic Unionist Party
Belfast East
Robinson, Mary
Conservative
Cheadle
Rodda, Matt
Labour
Reading East
Rosindell, Andrew
Conservative
Romford
Ross, Douglas
Conservative
Moray
Rowley, Lee
Conservative
North East Derbyshire
Russell, Dean
Conservative
Watford
Russell-Moyle, Lloyd
Labour (Co-op)
Brighton, Kemptown
Rutley, David
Conservative
Macclesfield
Sambrook, Gary
Conservative
Birmingham, Northfield
Saville Roberts, Liz
Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
Saxby, Selaine
Conservative
North Devon
Scully, Paul
Conservative
Sutton and Cheam
Seely, Bob
Conservative
Isle of Wight