Trade Bill: motion to disagree to Lords Amendment 3

Division 202: held on 19 January 2021 at 18:27

319 Ayes
308 Noes
Question accordingly agreed
List by party List by Member

Individual votes by party

Tellers for the Ayes

Davies, David T C
Conservative
Monmouth
Tomlinson, Michael
Conservative
Mid Dorset and North Poole

Members voting Aye

Conservative (319)

Adams, Nigel
Conservative
Selby and Ainsty
Afolami, Bim
Conservative
Hitchin and Harpenden
Afriyie, Adam
Conservative
Windsor
Aiken, Nickie
Conservative
Cities of London and Westminster
Aldous, Peter
Conservative
Waveney
Allan, Lucy
Conservative
Telford
Anderson, Lee
Conservative
Ashfield
Anderson, Stuart
Conservative
Wolverhampton South West
Andrew, Stuart
Conservative
Pudsey
Ansell, Caroline
Conservative
Eastbourne
Argar, Edward
Conservative
Charnwood
Atherton, Sarah
Conservative
Wrexham
Atkins, Victoria
Conservative
Louth and Horncastle
Bacon, Gareth
Conservative
Orpington
Bacon, Mr Richard
Conservative
South Norfolk
Badenoch, Kemi
Conservative
Saffron Walden
Bailey, Shaun
Conservative
West Bromwich West
Baillie, Siobhan
Conservative
Stroud
Baker, Duncan
Conservative
North Norfolk
Baker, Mr Steve
Conservative
Wycombe
Baldwin, Harriett
Conservative
West Worcestershire
Barclay, Steve
Conservative
North East Cambridgeshire
Baron, Mr John
Conservative
Basildon and Billericay
Baynes, Simon
Conservative
Clwyd South
Bell, Aaron
Conservative
Newcastle-under-Lyme
Benton, Scott
Conservative
Blackpool South
Beresford, Sir Paul
Conservative
Mole Valley
Berry, Jake
Conservative
Rossendale and Darwen
Bhatti, Saqib
Conservative
Meriden
Bone, Mr Peter
Conservative
Wellingborough
Bowie, Andrew
Conservative
West Aberdeenshire and Kincardine
Bradley, Ben
Conservative
Mansfield
Bradley, Karen
Conservative
Staffordshire Moorlands
Braverman, Suella
Conservative
Fareham
Brereton, Jack
Conservative
Stoke-on-Trent South
Brine, Steve
Conservative
Winchester
Bristow, Paul
Conservative
Peterborough
Britcliffe, Sara
Conservative
Hyndburn
Brokenshire, James
Conservative
Old Bexley and Sidcup
Browne, Anthony
Conservative
South Cambridgeshire
Buchan, Felicity
Conservative
Kensington
Buckland, Robert
Conservative
South Swindon
Burghart, Alex
Conservative
Brentwood and Ongar
Burns, Conor
Conservative
Bournemouth West
Butler, Rob
Conservative
Aylesbury
Cairns, Alun
Conservative
Vale of Glamorgan
Carter, Andy
Conservative
Warrington South
Cartlidge, James
Conservative
South Suffolk
Cash, Sir William
Conservative
Stone
Cates, Miriam
Conservative
Penistone and Stocksbridge
Caulfield, Maria
Conservative
Lewes
Chalk, Alex
Conservative
Cheltenham
Churchill, Jo
Conservative
Bury St Edmunds
Clark, Greg
Conservative
Tunbridge Wells
Clarke, Mr Simon
Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
Clarke, Theo
Conservative
Stafford
Clarke-Smith, Brendan
Conservative
Bassetlaw
Clarkson, Chris
Conservative
Heywood and Middleton
Cleverly, James
Conservative
Braintree
Clifton-Brown, Sir Geoffrey
Conservative
The Cotswolds
Coffey, Dr Thérèse
Conservative
Suffolk Coastal
Colburn, Elliot
Conservative
Carshalton and Wallington
Collins, Damian
Conservative
Folkestone and Hythe
Costa, Alberto
Conservative
South Leicestershire
Courts, Robert
Conservative
Witney
Coutinho, Claire
Conservative
East Surrey
Cox, Sir Geoffrey
Conservative
Torridge and West Devon
Crabb, Stephen
Conservative
Preseli Pembrokeshire
Crosbie, Virginia
Conservative
Ynys Môn
Daly, James
Conservative
Bury North
Davies, Dr James
Conservative
Vale of Clwyd
Davies, Gareth
Conservative
Grantham and Stamford
Davies, Mims
Conservative
Mid Sussex
Davies, Philip
Conservative
Shipley
Davison, Dehenna
Conservative
Bishop Auckland
Dinenage, Caroline
Conservative
Gosport
Dines, Miss Sarah
Conservative
Derbyshire Dales
Docherty, Leo
Conservative
Aldershot
Donelan, Michelle
Conservative
Chippenham
Dorries, Ms Nadine
Conservative
Mid Bedfordshire
Double, Steve
Conservative
St Austell and Newquay
Dowden, Oliver
Conservative
Hertsmere
Doyle-Price, Jackie
Conservative
Thurrock
Drax, Richard
Conservative
South Dorset
Drummond, Mrs Flick
Conservative
Meon Valley
Duddridge, James
Conservative
Rochford and Southend East
Duguid, David
Conservative
Banff and Buchan
Dunne, Philip
Conservative
Ludlow
Eastwood, Mark
Conservative
Dewsbury
Edwards, Ruth
Conservative
Rushcliffe
Ellis, Michael
Conservative
Northampton North
Elphicke, Mrs Natalie
Conservative
Dover
Eustice, George
Conservative
Camborne and Redruth
Evans, Dr Luke
Conservative
Bosworth
Evennett, Sir David
Conservative
Bexleyheath and Crayford
Everitt, Ben
Conservative
Milton Keynes North
Fabricant, Michael
Conservative
Lichfield
Farris, Laura
Conservative
Newbury
Fell, Simon
Conservative
Barrow and Furness
Fletcher, Katherine
Conservative
South Ribble
Fletcher, Mark
Conservative
Bolsover
Fletcher, Nick
Conservative
Don Valley
Ford, Vicky
Conservative
Chelmsford
Foster, Kevin
Conservative
Torbay
Fox, Dr Liam
Conservative
North Somerset
Frazer, Lucy
Conservative
South East Cambridgeshire
Freeman, George
Conservative
Mid Norfolk
Freer, Mike
Conservative
Finchley and Golders Green
Fuller, Richard
Conservative
North East Bedfordshire
Fysh, Mr Marcus
Conservative
Yeovil
Gale, Sir Roger
Conservative
North Thanet
Garnier, Mark
Conservative
Wyre Forest
Gibb, Nick
Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
Gibson, Peter
Conservative
Darlington
Gideon, Jo
Conservative
Stoke-on-Trent Central
Glen, John
Conservative
Salisbury
Goodwill, Mr Robert
Conservative
Scarborough and Whitby
Gove, Michael
Conservative
Surrey Heath
Graham, Richard
Conservative
Gloucester
Grant, Mrs Helen
Conservative
Maidstone and The Weald
Grayling, Chris
Conservative
Epsom and Ewell
Green, Chris
Conservative
Bolton West
Griffith, Andrew
Conservative
Arundel and South Downs
Griffiths, Kate
Conservative
Burton
Grundy, James
Conservative
Leigh
Gullis, Jonathan
Conservative
Stoke-on-Trent North
Halfon, Robert
Conservative
Harlow
Hall, Luke
Conservative
Thornbury and Yate
Hammond, Stephen
Conservative
Wimbledon
Hancock, Matt
Conservative
West Suffolk
Hands, Greg
Conservative
Chelsea and Fulham
Harper, Mr Mark
Conservative
Forest of Dean
Harris, Rebecca
Conservative
Castle Point
Harrison, Trudy
Conservative
Copeland
Hart, Simon
Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
Hayes, Sir John
Conservative
South Holland and The Deepings
Heald, Sir Oliver
Conservative
North East Hertfordshire
Heappey, James
Conservative
Wells
Heaton-Harris, Chris
Conservative
Daventry
Henderson, Gordon
Conservative
Sittingbourne and Sheppey
Henry, Darren
Conservative
Broxtowe
Higginbotham, Antony
Conservative
Burnley
Hinds, Damian
Conservative
East Hampshire
Holden, Mr Richard
Conservative
North West Durham
Hollinrake, Kevin
Conservative
Thirsk and Malton
Holloway, Adam
Conservative
Gravesham
Holmes, Paul
Conservative
Eastleigh
Howell, John
Conservative
Henley
Howell, Paul
Conservative
Sedgefield
Huddleston, Nigel
Conservative
Mid Worcestershire
Hudson, Dr Neil
Conservative
Penrith and The Border
Hughes, Eddie
Conservative
Walsall North
Hunt, Jane
Conservative
Loughborough
Hunt, Tom
Conservative
Ipswich
Jack, Mr Alister
Conservative
Dumfries and Galloway
Javid, Sajid
Conservative
Bromsgrove
Jayawardena, Mr Ranil
Conservative
North East Hampshire
Jenkinson, Mark
Conservative
Workington
Jenkyns, Andrea
Conservative
Morley and Outwood
Jenrick, Robert
Conservative
Newark
Johnson, Boris
Conservative
Uxbridge and South Ruislip
Johnson, Dr Caroline
Conservative
Sleaford and North Hykeham
Johnson, Gareth
Conservative
Dartford
Johnston, David
Conservative
Wantage
Jones, Andrew
Conservative
Harrogate and Knaresborough
Jones, Fay
Conservative
Brecon and Radnorshire
Jones, Mr David
Conservative
Clwyd West
Jones, Mr Marcus
Conservative
Nuneaton
Jupp, Simon
Conservative
East Devon
Kawczynski, Daniel
Conservative
Shrewsbury and Atcham
Kearns, Alicia
Conservative
Rutland and Melton
Keegan, Gillian
Conservative
Chichester
Knight, Julian
Conservative
Solihull
Knight, Sir Greg
Conservative
East Yorkshire
Kruger, Danny
Conservative
Devizes
Kwarteng, Kwasi
Conservative
Spelthorne
Lamont, John
Conservative
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
Largan, Robert
Conservative
High Peak
Leadsom, Andrea
Conservative
South Northamptonshire
Leigh, Sir Edward
Conservative
Gainsborough
Levy, Ian
Conservative
Blyth Valley
Lewis, Brandon
Conservative
Great Yarmouth
Liddell-Grainger, Mr Ian
Conservative
Bridgwater and West Somerset
Loder, Chris
Conservative
West Dorset
Logan, Mark
Conservative
Bolton North East
Longhi, Marco
Conservative
Dudley North
Lopez, Julia
Conservative
Hornchurch and Upminster
Lopresti, Jack
Conservative
Filton and Bradley Stoke
Lord, Mr Jonathan
Conservative
Woking
Mackrory, Cherilyn
Conservative
Truro and Falmouth
Maclean, Rachel
Conservative
Redditch
Mak, Alan
Conservative
Havant
Malthouse, Kit
Conservative
North West Hampshire
Mangnall, Anthony
Conservative
Totnes
Mann, Scott
Conservative
North Cornwall
Marson, Julie
Conservative
Hertford and Stortford
May, Mrs Theresa
Conservative
Maidenhead
Mayhew, Jerome
Conservative
Broadland
Maynard, Paul
Conservative
Blackpool North and Cleveleys
McCartney, Jason
Conservative
Colne Valley
McCartney, Karl
Conservative
Lincoln
McPartland, Stephen
Conservative
Stevenage
McVey, Esther
Conservative
Tatton
Menzies, Mark
Conservative
Fylde
Mercer, Johnny
Conservative
Plymouth, Moor View
Merriman, Huw
Conservative
Bexhill and Battle
Metcalfe, Stephen
Conservative
South Basildon and East Thurrock
Millar, Robin
Conservative
Aberconwy
Miller, Mrs Maria
Conservative
Basingstoke
Milling, Amanda
Conservative
Cannock Chase
Mills, Nigel
Conservative
Amber Valley
Mitchell, Mr Andrew
Conservative
Sutton Coldfield
Mohindra, Mr Gagan
Conservative
South West Hertfordshire
Moore, Damien
Conservative
Southport
Moore, Robbie
Conservative
Keighley
Mordaunt, Penny
Conservative
Portsmouth North
Morris, Anne Marie
Conservative
Newton Abbot
Morris, David
Conservative
Morecambe and Lunesdale
Morris, James
Conservative
Halesowen and Rowley Regis
Morrissey, Joy
Conservative
Beaconsfield
Morton, Wendy
Conservative
Aldridge-Brownhills
Mullan, Dr Kieran
Conservative
Crewe and Nantwich
Mumby-Croft, Holly
Conservative
Scunthorpe
Mundell, David
Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
Murray, Mrs Sheryll
Conservative
South East Cornwall
Murrison, Dr Andrew
Conservative
South West Wiltshire
Neill, Sir Robert
Conservative
Bromley and Chislehurst
Nici, Lia
Conservative
Great Grimsby
Norman, Jesse
Conservative
Hereford and South Herefordshire
O'Brien, Neil
Conservative
Harborough
Offord, Dr Matthew
Conservative
Hendon
Opperman, Guy
Conservative
Hexham
Parish, Neil
Conservative
Tiverton and Honiton
Patel, Priti
Conservative
Witham
Paterson, Mr Owen
Conservative
North Shropshire
Pawsey, Mark
Conservative
Rugby
Penning, Sir Mike
Conservative
Hemel Hempstead
Percy, Andrew
Conservative
Brigg and Goole
Philp, Chris
Conservative
Croydon South
Pincher, Christopher
Conservative
Tamworth
Poulter, Dr Dan
Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
Pow, Rebecca
Conservative
Taunton Deane
Prentis, Victoria
Conservative
Banbury
Pritchard, Mark
Conservative
The Wrekin
Pursglove, Tom
Conservative
Corby
Quin, Jeremy
Conservative
Horsham
Quince, Will
Conservative
Colchester
Raab, Dominic
Conservative
Esher and Walton
Randall, Tom
Conservative
Gedling
Rees-Mogg, Mr Jacob
Conservative
North East Somerset
Richardson, Angela
Conservative
Guildford
Roberts, Rob
Conservative
Delyn
Robertson, Mr Laurence
Conservative
Tewkesbury
Robinson, Mary
Conservative
Cheadle
Ross, Douglas
Conservative
Moray
Rowley, Lee
Conservative
North East Derbyshire
Russell, Dean
Conservative
Watford
Rutley, David
Conservative
Macclesfield
Sambrook, Gary
Conservative
Birmingham, Northfield
Saxby, Selaine
Conservative
North Devon
Scully, Paul
Conservative
Sutton and Cheam
Selous, Andrew
Conservative
South West Bedfordshire
Shapps, Grant
Conservative
Welwyn Hatfield
Sharma, Alok
Conservative
Reading West
Shelbrooke, Alec
Conservative
Elmet and Rothwell
Simmonds, David
Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
Skidmore, Chris
Conservative
Kingswood
Smith, Chloe
Conservative
Norwich North
Smith, Greg
Conservative
Buckingham
Smith, Julian
Conservative
Skipton and Ripon
Smith, Royston
Conservative
Southampton, Itchen
Solloway, Amanda
Conservative
Derby North
Spencer, Dr Ben
Conservative
Runnymede and Weybridge
Spencer, Mark
Conservative
Sherwood
Stafford, Alexander
Conservative
Rother Valley
Stephenson, Andrew
Conservative
Pendle
Stevenson, Jane
Conservative
Wolverhampton North East
Stevenson, John
Conservative
Carlisle
Stewart, Bob
Conservative
Beckenham
Stewart, Iain
Conservative
Milton Keynes South
Streeter, Sir Gary
Conservative
South West Devon
Stride, Mel
Conservative
Central Devon
Stuart, Graham
Conservative
Beverley and Holderness
Sturdy, Julian
Conservative
York Outer
Sunak, Rishi
Conservative
Richmond (Yorks)
Sunderland, James
Conservative
Bracknell
Swayne, Sir Desmond
Conservative
New Forest West
Syms, Sir Robert
Conservative
Poole
Thomas, Derek
Conservative
St Ives
Throup, Maggie
Conservative
Erewash
Timpson, Edward
Conservative
Eddisbury
Tolhurst, Kelly
Conservative
Rochester and Strood
Tomlinson, Justin
Conservative
North Swindon
Tracey, Craig
Conservative
North Warwickshire
Trevelyan, Anne-Marie
Conservative
Berwick-upon-Tweed
Trott, Laura
Conservative
Sevenoaks
Truss, Elizabeth
Conservative
South West Norfolk
Vara, Shailesh
Conservative
North West Cambridgeshire
Vickers, Martin
Conservative
Cleethorpes
Vickers, Matt
Conservative
Stockton South
Villiers, Theresa
Conservative
Chipping Barnet
Walker, Mr Robin
Conservative
Worcester
Wallace, Mr Ben
Conservative
Wyre and Preston North
Wallis, Dr Jamie
Conservative
Bridgend
Warman, Matt
Conservative
Boston and Skegness
Watling, Giles
Conservative
Clacton
Webb, Suzanne
Conservative
Stourbridge
Whately, Helen
Conservative
Faversham and Mid Kent
Wheeler, Mrs Heather
Conservative
South Derbyshire
Whittaker, Craig
Conservative
Calder Valley
Whittingdale, Mr John
Conservative
Maldon
Wiggin, Bill
Conservative
North Herefordshire
Wild, James
Conservative
North West Norfolk
Williams, Craig
Conservative
Montgomeryshire
Williamson, Gavin
Conservative
South Staffordshire
Wood, Mike
Conservative
Dudley South
Wright, Jeremy
Conservative
Kenilworth and Southam
Young, Jacob
Conservative
Redcar
Zahawi, Nadhim
Conservative
Stratford-on-Avon

Tellers for the Noes

Charalambous, Bambos
Labour
Enfield, Southgate
Smith, Jeff
Labour
Manchester, Withington

Members voting No

Alliance (1)

Farry, Stephen
Alliance
North Down

Conservative (34)

Ahmad Khan, Imran
Conservative
Wakefield
Amess, Sir David
Conservative
Southend West
Blackman, Bob
Conservative
Harrow East
Blunt, Crispin
Conservative
Reigate
Bridgen, Andrew
Conservative
North West Leicestershire
Chishti, Rehman
Conservative
Gillingham and Rainham
Crouch, Tracey
Conservative
Chatham and Aylesford
Davis, Mr David
Conservative
Haltemprice and Howden
Djanogly, Mr Jonathan
Conservative
Huntingdon
Duncan Smith, Sir Iain
Conservative
Chingford and Woodford Green
Ellwood, Mr Tobias
Conservative
Bournemouth East
Francois, Mr Mark
Conservative
Rayleigh and Wickford
Ghani, Ms Nusrat
Conservative
Wealden
Gillan, Dame Cheryl
Conservative
Chesham and Amersham
Gray, James
Conservative
North Wiltshire
Green, Damian
Conservative
Ashford
Hart, Sally-Ann
Conservative
Hastings and Rye
Hoare, Simon
Conservative
North Dorset
Hollobone, Mr Philip
Conservative
Kettering
Jenkin, Sir Bernard
Conservative
Harwich and North Essex
Latham, Mrs Pauline
Conservative
Mid Derbyshire
Lewer, Andrew
Conservative
Northampton South
Lewis, Dr Julian
Conservative
New Forest East
Loughton, Tim
Conservative
East Worthing and Shoreham
Mackinlay, Craig
Conservative
South Thanet
Nokes, Caroline
Conservative
Romsey and Southampton North
Richards, Nicola
Conservative
West Bromwich East
Rosindell, Andrew
Conservative
Romford
Seely, Bob
Conservative
Isle of Wight
Tugendhat, Tom
Conservative
Tonbridge and Malling
Wakeford, Christian
Conservative
Bury South
Walker, Sir Charles
Conservative
Broxbourne
Warburton, David
Conservative
Somerton and Frome
Wragg, Mr William
Conservative
Hazel Grove

Democratic Unionist Party (8)

Campbell, Mr Gregory
Democratic Unionist Party
East Londonderry
Donaldson, Sir Jeffrey M
Democratic Unionist Party
Lagan Valley
Girvan, Paul
Democratic Unionist Party
South Antrim
Lockhart, Carla
Democratic Unionist Party
Upper Bann
Paisley, Ian
Democratic Unionist Party
North Antrim
Robinson, Gavin
Democratic Unionist Party
Belfast East
Shannon, Jim
Democratic Unionist Party
Strangford
Wilson, Sammy
Democratic Unionist Party
East Antrim

Green Party (1)

Lucas, Caroline
Green Party
Brighton, Pavilion

Independent (4)

Corbyn, Jeremy
Independent
Islington North
Edwards, Jonathan
Independent
Carmarthen East and Dinefwr
Ferrier, Margaret
Independent
Rutherglen and Hamilton West
Webbe, Claudia
Independent
Leicester East

Labour (197)

Abbott, Ms Diane
Labour
Hackney North and Stoke Newington
Abrahams, Debbie
Labour
Oldham East and Saddleworth
Ali, Rushanara
Labour
Bethnal Green and Bow
Ali, Tahir
Labour
Birmingham, Hall Green
Allin-Khan, Dr Rosena
Labour
Tooting
Amesbury, Mike
Labour
Weaver Vale
Anderson, Fleur
Labour
Putney
Antoniazzi, Tonia
Labour
Gower
Ashworth, Jonathan
Labour (Co-op)
Leicester South
Barker, Paula
Labour
Liverpool, Wavertree
Beckett, Margaret
Labour
Derby South
Begum, Apsana
Labour
Poplar and Limehouse
Benn, Hilary
Labour
Leeds Central
Betts, Mr Clive
Labour
Sheffield South East
Blake, Olivia
Labour
Sheffield, Hallam
Blomfield, Paul
Labour
Sheffield Central
Brabin, Tracy
Labour (Co-op)
Batley and Spen
Bradshaw, Mr Ben
Labour
Exeter
Brennan, Kevin
Labour
Cardiff West
Brown, Mr Nicholas
Labour
Newcastle upon Tyne East
Brown, Ms Lyn
Labour
West Ham
Bryant, Chris
Labour
Rhondda
Buck, Ms Karen
Labour
Westminster North
Burgon, Richard
Labour
Leeds East
Butler, Dawn
Labour
Brent Central
Byrne, Ian
Labour
Liverpool, West Derby
Byrne, Liam
Labour
Birmingham, Hodge Hill
Cadbury, Ruth
Labour
Brentford and Isleworth
Campbell, Sir Alan
Labour
Tynemouth
Carden, Dan
Labour
Liverpool, Walton
Champion, Sarah
Labour
Rotherham
Clark, Feryal
Labour
Enfield North
Cooper, Rosie
Labour
West Lancashire
Cooper, Yvette
Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
Coyle, Neil
Labour
Bermondsey and Old Southwark
Creasy, Stella
Labour (Co-op)
Walthamstow
Cruddas, Jon
Labour
Dagenham and Rainham
Cryer, John
Labour
Leyton and Wanstead
Cummins, Judith
Labour
Bradford South
Cunningham, Alex
Labour
Stockton North
Daby, Janet
Labour
Lewisham East
David, Wayne
Labour
Caerphilly
Davies, Geraint
Labour (Co-op)
Swansea West
Davies-Jones, Alex
Labour
Pontypridd
De Cordova, Marsha
Labour
Battersea
Debbonaire, Thangam
Labour
Bristol West
Dhesi, Mr Tanmanjeet Singh
Labour
Slough
Dodds, Anneliese
Labour (Co-op)
Oxford East
Doughty, Stephen
Labour (Co-op)
Cardiff South and Penarth
Dowd, Peter
Labour
Bootle
Dromey, Jack
Labour
Birmingham, Erdington
Duffield, Rosie
Labour
Canterbury
Eagle, Dame Angela
Labour
Wallasey
Eagle, Maria
Labour
Garston and Halewood
Efford, Clive
Labour
Eltham
Elliott, Julie
Labour
Sunderland Central
Elmore, Chris
Labour
Ogmore
Eshalomi, Florence
Labour (Co-op)
Vauxhall
Esterson, Bill
Labour
Sefton Central
Evans, Chris
Labour (Co-op)
Islwyn
Fletcher, Colleen
Labour
Coventry North East
Fovargue, Yvonne
Labour
Makerfield
Foxcroft, Vicky
Labour
Lewisham, Deptford
Foy, Mary Kelly
Labour
City of Durham
Furniss, Gill
Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
Gardiner, Barry
Labour
Brent North
Gill, Preet Kaur
Labour (Co-op)
Birmingham, Edgbaston
Glindon, Mary
Labour
North Tyneside
Green, Kate
Labour
Stretford and Urmston
Greenwood, Lilian
Labour
Nottingham South
Greenwood, Margaret
Labour
Wirral West
Griffith, Nia
Labour
Llanelli
Gwynne, Andrew
Labour
Denton and Reddish
Haigh, Louise
Labour
Sheffield, Heeley
Hamilton, Fabian
Labour
Leeds North East
Hardy, Emma
Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
Harman, Ms Harriet
Labour
Camberwell and Peckham
Harris, Carolyn
Labour
Swansea East
Hayes, Helen
Labour
Dulwich and West Norwood
Healey, John
Labour
Wentworth and Dearne
Hendrick, Sir Mark
Labour (Co-op)
Preston
Hill, Mike
Labour
Hartlepool
Hillier, Meg
Labour (Co-op)
Hackney South and Shoreditch
Hodge, Dame Margaret
Labour
Barking
Hodgson, Mrs Sharon
Labour
Washington and Sunderland West
Hollern, Kate
Labour
Blackburn
Hopkins, Rachel
Labour
Luton South
Howarth, Sir George
Labour
Knowsley
Huq, Dr Rupa
Labour
Ealing Central and Acton
Hussain, Imran
Labour
Bradford East
Jarvis, Dan
Labour
Barnsley Central
Johnson, Dame Diana
Labour
Kingston upon Hull North
Johnson, Kim
Labour
Liverpool, Riverside
Jones, Darren
Labour
Bristol North West
Jones, Gerald
Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
Jones, Mr Kevan
Labour
North Durham
Jones, Ruth
Labour
Newport West
Jones, Sarah
Labour
Croydon Central
Kane, Mike
Labour
Wythenshawe and Sale East
Keeley, Barbara
Labour
Worsley and Eccles South